Duszpasterz i Moderatorzy

 
 

  O. dr Michał Baranowski OFMConv urodził się w 1964 r. w Lęborku (woj. Pomorskie). W 1982 r. wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów). Święcenia kapłańskie przyjął w 1989 roku.

     Specjalistyczne studia z nauk biblijnych odbył na Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie, a doktorat z teologii uzyskał na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim (1997) na podstawie rozprawy „Teologia Syjonu w Księdze Izajasza”.

    Należy do Stowarzyszenia Biblistów Polskich. Jest wykładowcą egzegezy Starego Testamentu  i teologii biblijnej w Wyższym Seminarium Duchownym Ojców Franciszkanów w Łodzi-Łagiewnikach  oraz na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego (studia niestacjonarne) w Warszawie.

    Od czasów szkoły średniej związany z Ruchem „Światło-Życie”. Duszpastersko posługiwał we wspólnotach i na rekolekcjach Oazy Wielkiej „Sychem” i „Samaria”.

Wieloletni wychowawca młodych braci franciszkanów w WSD i Nowicjacie.

    Dotychczas pracował w Gdańsku, Gnieźnie i Łodzi. Od sierpnia 2012 r. należy do wspólnoty poznańskiego klasztoru Franciszkanów.

  Pasje: apostolat biblijny, historia i duchowość franciszkańska, życie i kult bł. Jolanty.

Duszpasterz

o. Michał Baranowski OFMConv.

Moderatorzy

Marysia Pulikowska

  Do wspólnoty trafiła na ostatnim roku studiów, odnalazła w niej swoje miejsce

i wspaniałych przyjaciół. Fascynuje ją piękno Bożego stworzenia, zwiedzanie

świata i odkrywanie cudów przyrody, które stara się utrwalić na fotografiach.

Jako absolwentka kierunku Kształtowanie Terenów Zieleni zajmuje się zarówno

projektowaniem ogrodów, jak i dbaniem o zieleń miejską.Bartek Całka

  Pochodzę z Torunia, zaś w Poznaniu mieszkam od studiów. Po tych kilkunastu latach mogę mówić o sobie „poznańska pyra”. Do Porcjunkuli trafiłem w 2009 roku przez przyjaciół.

Na studiach nie przynależałem do żadnej wspólnoty ani nie szukałem dla siebie specjalnego miejsca przy Kościele. Obecnie nie wyobrażam sobie mojego życia bez Porcjunkuli. Znalazłem tu przyjaciół i miejsce do rozwoju duchowego. Cieszy mnie widok ludzi, dla których to miejsce jest tak samo ważne jak dla mnie. Lubię, gdy razem tworzymy, a tworzymy widzialne i niewidzialne. Na co dzień pracuję w biurze projektowym, do którego dojeżdżam rowerem - również zimą, gdy mróz i śnieg. W wolnym czasie lubię słuchać muzyki, biegać, grać w planszówki i naprawiać to co zepsute. Wakacyjny odpoczynek najlepiej wychodzi mi na łonie przyrody, np. tydzień z tobołami w kajaku na jakiejś fajnej rzece - to jest to! Jestem też głosicielem tezy, że najlepsze lody w Polsce można kupić w Nowym Sączu. Zasadniczo nie lubię i boję się zmian, a zostanie w 2015 roku współmoderatorem wspólnoty katolickiej było dla mnie dużą zmianą w życiu.

Cieszę się, że mogę tu być:)


Ula i Artur Piwowarczyk

  Jesteśmy małżeństwem od 2014 r., a od niedawna – także rodzicami. Ula z wykształcenia jest architektem krajobrazu, a Artur – adwokatem. Wspólnie lubimy wędrować po górach i nie tylko. Początek naszej znajomości związany był ze szlakiem św. Jakuba, na który ruszyliśmy. W wolnym czasie chętnie gramy w planszówki.

Najpierw do wspólnoty trafiła Ula, a później dołączył także Artur – i tak jesteśmy w niej już od kilku lat. Jesteśmy, bo jest nam tutaj dobrze – mamy możliwość wzrastania w wierze oraz budowania relacji z innymi ludźmi, z którymi zdążyliśmy się zaprzyjaźnić. Wiemy, że we wspólnocie możemy liczyć na wsparcie innych osób. Szczególne dla nas są zwłaszcza comiesięczne msze wspólnotowe, z uroczystą oprawą liturgiczną i spokojnym czasem na celebrowanie tego spotkania z Bogiem. Formacja, w której możemy uczestniczyć dzięki wspólnocie oraz uczestnictwo w kręgu małżeńskim, zdynamizowały nasze życie w wierze i wprowadziły je na bardziej świadomy poziom.